Rajd na orientację

"Olędry"

Trasa o długości 70,5 km (optymalnym wariantem), z 34 punktami kontrolnymi na poniemieckiej mapie z 1893 roku w skali 1:25 000. Przewyższenie łączne terenu około +/- 500m według źródła, chodź teren jest w większości płaski.

Okolice niektórych punktów kontrolnych będą rozświetlone na mapach w skali 1:10 000 (mapa do BnO). Punkty tylko z trasy rowerowej będą rozświetlone na zdjęciu satelitarnym.    

Na starcie otrzymuje się dwustronną mapę w formacie A3 (z materiału nie wymagającego laminowania, woreczków strunowych, itp) w formacie A4. Kolejność zaliczania PK jest dowolna - scorelauf, lecz P.K.O. trzeba odwiedzić do godziny 11:15.

    Większość PK będzie oznaczona w terenie lampionem 30x30cm do BnO, część PK (rowerowe) biało czerwonym kwadratem złożonym z dwóch trójkątów. Potwierdzenie obecności następuje poprzez perforację karty startowej. W przypadku gdy w miejscu PK nie będzie perforatora, punkt zalicza się na podstawie zdjęcia tylpu selfie z charaterystycznym obiektem w pobliżu. Na punktach typowo rowerowych perforator znajduje się na ziemi pod lampionem A4, w celu uniknięcia kradzieży.

      W pobliżu niektórych punktów unikatowych dla trasy rowerowej (jedenaście) są sklepy spożywcze.. Planowane jest około 31 km ulicami.

     Przebieg rywalizacji będzie można oglądać na sledzgps.pl

Należy pobrać aplikację, włączyć ją, uzyskać sygnał GPS i transfer danych internetowych przed startem.